NM-GHIBLI4010200ES
Beskrivning
Skruvkompressor med tank och kyltork
från Italienska Shamal.
Shamal är sedan över 50 år ett väletablerat italienskt industriföretag speciali
Kvantitet
Slut i lager. Artikeln kan beställas och skickas med vändande post så fort varan kommer hem.
Beskrivning
från Italienska Shamal.
Levereras utrustad med:
- Digital display för kontroll av maskinens drift och systemdiagnos.
- Kyltork för torr luft.
- Elektriska tryckgivare som garanterar stabil, långvarig användning.
- Lättåtkomliga, överdimensionerade oljefilter vilket sänker underhållskostnaderna.
Shamal skruvkompressorer är designade för mångårig, intensiv användning.
Designade för att vara kompakta, tystgående med låg energiförbrukning.
Max arb.tryck
10 bar
Fri avg. luft
485 l/min
Motoreffekt
4 kW (5,5hk)
Ljudnivå 4m
60 dB(A)
El ansl.
400 V
Säkring(Trög)
16 A
Tankstorlek
200 l
Anslutning
1/2"
Mått LxBxH
1440x510x1280 mm